névnap: Ágnes
Sport

Jégkorong: tömegverekedés, súlyos sportszerűtlenség Székesfehérváron

2018. január 07. 08:36

A Dunaújvárosi Acélbikák két, gól nélküli harmad után 5-2-es győzelmet arattak az Erste Ligában a Fehérvári Titánok ellen.

Igaz, a Dunaújvárosi Acélbikák Székesfehérváron "csak" a Fehérvár AV 19 farmcsapatával, a Fehérvári Titánokkal játszott, de a meccs most ténylegesen is megyei rangadót jelentett. Ugyanis mindkét csapat remek formában jégkorongozott az elmúlt hetekben, a dunaújvárosiak a tabella harmadik helyére jöttek fel, a Titánok pedig az utóbbi fordulókban a második MAC-ot és a negyedik Újpestet is legyőzték, sőt, december 22-én Dunaújvárosban is nyertek (3-5).

A mérkőzés iránt nagy volt az érdeklődés, Dunaújvárosból szurkolói busz is indult, amire már rég volt példa.

A duol.hu tudósítása szerint az utolsó harmadban végig paprikás volt a hangulat, a meccs végére maradt is egy pici tömegbunyó. A fehérváriak a végén elkövettek egy olyan sportszerűtlenséget, amit a világ minden hokipályáján elítélnek. Csak két, fehérvári játékos ment oda a meccsek befejezése után szokásos kézfogáshoz, a győztes csapatnak gratulálni

Végeredmény: Fehérvári Titánok - Dunaújvárosi Acélbikák 2-5 (0-0, 0-0, 2-5)
Forrás: duol.hu